СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не престанува да ги деградира здравствените работници

пред 11 месец

„Очајниот губитник Христијан Мицкоски не престанува да ја злоупотребува несреќата на граѓаните заради дневно партиски цели. ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски, од почетокот на пандемијата па до сега, не донираа ниту еден денар, 11 години го уништуваа здравствениот систем, го газеа достоинството на лекарите, а сега очајно се обдуваат политички да профитираат на несреќата на граѓаните“, соопшти СДСМ.

Според нив, „партијата предводена од некрофилот Мицкоски секојдневно ги деградира лекарите, здравствените работници, кои посветено, стручно и без да се штедат со месеци се борат со коронавирусот“.

„Наместо конструктивни решенија, ВМРО-ДПМНЕ прави мрачни перформанси на кои се подбива со нескреќата на граѓаните и ги навредува здравствените работници. Осум месеци, граѓаните, здравствените работници, институциите, целиот свет, постојано се борат против коронавирусот. Осум месеци, ВМРО-ДПМНЕ само прави штета и го поткопува здравствениот систем. Со таков однос кон граѓаните и јавното здравје, нека не се чудат зошто се во опозиција, уште долго ќе останат таму“, се додава во соопштението.

Share

Website https://animepahe.cc: Watch Super Kuma-san animepahe Episode Full anime to watch

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.

Website https://animeheaven.pro: Watch Ride Your Wave (Dub) animeheaven Episode Full animeheaven unblocked

AnimeTV: Hundred anime episode 12 online free at https://animetv.cc all anime tv shows

Community getvideostream: http://community.getvideostream.com/user/animeflixnl

Goodreads: https://www.goodreads.com/user/show/137088216-anime-freak

Scroll to Top