СДСМ да се вразуми и да прифати да се договори датум за предвремени избори, бара опозицијата

пред 2 години

ВМРО-ДПМНЕ и утрово порача дека СДСМ треба да се вразуми и да прифати да се договори датум за предвремени избори.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

Според опозициската партија над 75 отсто од граѓаните сметаат дека Македонија се води во погрешна насока.

„Тоа е резултат на неспособноста, неодговорноста и криминалот на оваа власт на СДСМ и ДУИ. ВМРО-ДПМНЕ повторно подава рака во интерес на граѓаните и државата. Затоа бараме СДСМ да се вразумат и да прифатат да се договори датум за предвремени парламентарни избори, а до тогаш да вклучат тимови од експерти да помогнат во изнаоѓањето на решенија за кризите и проблемите кои им тежат на граѓаните. СДСМ треба да покажат доблест и интересите на граѓаните да ги стават пред нивните тесни партиски интереси и желбата за гола власт“, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Share
Scroll to Top