Седум лица добија казни од по 2.000 евра за непочитување на полицискиот час

пред 2 недели

Седум лица добија парична казна од по 2.000 евра за непочитување на здравствените прописи за време на епидемијата.

Обвинетите биле затекнати при непочитување на полицискиот час определен како мерка за заштита и превенција на ширењето на коронавирусот.

Надлежен јавен обвинител му предложи на Судот за сите обвинети да определи парични казни од по 100 дневни глоби при што висината на една дневна глоба да ја одреди на износ од 20 евра во денарска противвредност.

Скопското обвинителство денеска поднесе и два обвинителни предлога против две лица, за кривично дело – Фалсификување исправа. Обвинетите на граничниот премин „Меѓународен аеродром Скопје“, при чекирање за лет употребиле како вистинити лажни сертификати за негативни ПЦР тестови за SARS-CoV-2 вирусот, иако знаеле дека не се тестирале во наведените лаборатории и дека не им бил издаден таков сертификат.​

Share

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. Flip Flappers (Dub) Episode 13

AnimeBee Watch english anime Online in HD for FREE. Tales of Phantasia Episode 4

WCOStream Watch anime online, English anime online HD. Panty & Stocking with Garterbelt (Dub) (https://wcostream.cc/m/7Ejz) Episode 13

KissAnime Cults3d: https://cults3d.com/en/users/kissanimemx

Scroll to Top