Села реизбран за претседател на Алијанса за Албанците

пред 6 месеци

Актуелниот претседател на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, е реизбран на оваа функција.

Тој беше единствениот кандидат за претседател на денешниот партиски конгрес.

На Конгресот треба да се избере и ново Собрание и нова партиска платформа.

Share
Link with us
Game bài đổi thưởng
Scroll to Top