Со пиштол се обиделе да ограбат скопјанка во нејзиниот стан

пред 1 месец

Две лица со употреба на физичка сила и пиштол се обиделе да украдат предмети од стан на 25-годишна скопјанка, информира полицијата.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

Имено денеска во раните утрински часови во 01.25 часот во СВР Скопје, Т.Г.(25) од Скопје пријавила дека на 01.07.2022 околу 22.00 часот две лица со употреба на физичка сила и закана со пиштол се обиделе да одземат предмети од нејзиниот стан, но не успеале.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопштија надлежните.

Share

sun win

sunwin.apk mới nhất sunwin.apk mới nhất tải sunwin

sunwin club sunwin game sunwin

tải sunwin apk

sun win

Scroll to Top