Тетовец си изградил викендичка на државно земјиште

пред 10 месеци

Гостиварската полиција поднесе кривична пријава против 69-годишниот Ф.С. од Тетово, поради сомнение дека сторил кривично дело – узурпација на недвижности.

Во текот на минатата година во гостиватското село Старо Турчане, на местото викано Оревиште, на земјиште во државна сопственост, Ф.С. изградил викенд куќа без соодветна документација.

На местото бил извршен увид и изготвена била потребната фотодокументација.

Share

anime website. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom Episode 9

free anime That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

anime to watch Fairy Tail

AnimeHeaven Dragon Ball Super Episode 126

AnimeHeaven Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc Episode 7

Scroll to Top