Тројца повредени во судир на автомобил и трактор на патот Прилеп-Крушево

пред 2 години

Три лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне на регионалниот пат Прилеп-Крушево, кај местото викано „Босја бара“. Несреќата се случила помеѓу автомобил и трактор со приклучна приколка.

Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобила сопатничката од возилото М.Ф.(52) од Струга, а со телесни повреди се здобиле Џ.Б.(31) и малолетник, сопатници од истото возило, двајцата од Прилеп, констатирани во Градската општа болница Прилеп. Извршен бил увид на местото на незгодата од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Share

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

anime website ANIMEFLIX Redo of Healer

ANIMEFLIX My Hero Academia Season 2 (Dub) Episode 17

ANIMEFLIX WONDER EGG PRIORITY Episode 11

online anime Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

Dragon Ball Super (Dub) Episode 123

tải go88
Scroll to Top