Уапсени двајца охриѓани кај кои полицијата пронашла дрога, пиштол и муниција

пред 12 месеци

Секторот за недозволена трговија на дрога, оружје и опасни материи во соработка со охридската полиција, вчера уапсиле двајца охриѓани – А.А.(47) и Т.А.(51).

При претрес извршен по судска наредба, во домот на А.А. биле пронајдeни и одземени една ќеса со семки од канабис и две ќеси со кафеава прашкаста материја.
Дополнително, во домот на Т.А. биле пронајдени и одземени еден гасен пиштол марка „екол“ и пет гасни куршуми.

Предметите се предадени на вештачење, а по документирање на случајот СВР Охрид ќе поднесе соодветни пријави.

Share

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

GoGoAnime DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO Episode 3

GoGoAnime Tokyo Revengers (Dub)

anime website GoGoAnime Death Note

Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 152

tải go88
Scroll to Top