Уапсен 25-годишен струмичанец, расчистени четири кражби

пред 2 години

25-годишен струмичанец е уапсен а полицијата го сомничи за четири кражби на подрачјето на Струмица.

Имено вчера во 14.00 часот во с.Куклиш, струмичко, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода Г.П.(25) од с.Ангелци, струмичко.

Тој се сомничи дека извршил три кривични дела „тешка кражба на дрзок начин“ и едно кривично дело „кражба“ на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Струмица.

За случајот бил известен Јавен обвинител, а по негово документирање против Г.П. ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Share
Scroll to Top