Утре без струја делови на Кисела Вода, Сарај, Гази Баба и Ѓорче Петров

пред 9 месеци

Од ЕВН Македонија АД информираат дека утре без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 08.30 до 15.30 часот, корисниците од ул. Невена Георгиева Дуња и ул. 368 во населба Кисела Вода. ( општина Кисела Вода )
– во периодот од 08.45 до 13.00 часот, дел од корисниците од село Глумово. ( општина Сарај )
– во периодот од 09.00 до 11.30 часот, корисниците од ул. Јурумлери, како и корисниците од улиците бр. 6, 7, 8, 10, 13, 14 и 15 во населба Јурумлери. ( општина Гази Баба )
– во периодот од 09.00 до 14.30 часот, корисниците од ул. 5, ул. Првомајска и ул. 32, како и корисниците лоцирани над училиштето за деца со посебни потреби во село Усје.( општина Кисела Вода )
– во периодот од 09.00 до 15.00 часот, дел од корисниците од село Орман. ( општина Ѓорче Петров )
– во периодот од 11.00 до 14.15 часот, корисниците од ул. 100 и ул. 101 како и корисниците од споредните улички кај КАМ Маркет во населба Новоселски Пат. ( општина Ѓорче Петров )

Share

AnimeTV Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://animeheaven.pro: Watch 009-1: R&B (Dub) animeheaven Episode Full boruto anime heaven

Problem Children are Coming from Another World, aren't they? Episode 10

Website https://animefreak.ws: Watch Cyborg 009 VS Devilman (Dub) animefreak Episode 3 one piece animefreak

Metooo: https://www.metooo.io/u/kissanimemx

Blip: https://blip.fm/gogoanimebe

Scroll to Top