Утре сончево време со температура до 22 степена

пред 6 месеци

Времето утре ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од западен правец. Утринската температура ќе се движи од 0 до 8, а дневната од 17 до 22 степена, информира УХМР.

Во Скопје умерено облачно. Утринската температура ќе се спушти до 5, а дневната ќе достигне 18 степени.

Во следните денови ќе преовладува умерено до значително облачно време со слаб до умерен северен ветер. Во четврток претежно во јужните делови ќе има услови за локален дожд. Дневната температура до среда ќе биде без поголеми промени, а од четврток ќе се намали за неколку степени.

Share

4Anime 4anime discord: Watch High-Rise Invasion Episode 11 (https://4anime.biz/m/Vz8P/ep-11)

ANIMEFLIX sword art online animeflix: Watch Hori-san to Miyamura-kun Episode 2

Scroll to Top