Филипче: Спремни сме да ги примиме вакцините од Србија

пред 12 месеци

Министерот за здравство, Венко Филипче, пред денешниот разговор за вакцините со Србија вели дека не постојат пречки ковид-вакцините да пристигнат во Македонија.

„Сметам дека ние тука сосем добро може да го спроведеме процесот на имунизација и благодарам на поканата, но ние ќе останеме тука да ги вакцинираме сите наши граѓани“, рече Филипче.

Тој вели дека измената во Законот за лекови доаѓа по специфичното барање на „Фајзер“ кое е донесено на глобално ниво.

Во однос на мерките и препораките за заштита од коронавирусот, Филипче нагласи дека тие продолжуваат да бидат на сила и покрај намалениот број на новозаболени.

Share

watch animes. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

english anime Attack on Titan Season 2 (Dub)

AniWatch Death Note (Dub)

ani watch AniWatch To Your Eternity

free anime online AniWatch JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

anime website AniWatch My Hero Academia Season 2

Scroll to Top