Штипјанец фатен непосредно пред да направи тешка кражба

пред 6 месеци

Штипската полиција во попладневните часови на 10 декември уапсила 25-годишник од овој град, кој бил затекнат при вршење на тешка кражба.

Како што информираат од МВР, 25-годишникот се обидел да изврши грабеж во куќа на штипската улица „Широк дол“.

Тој е приведен во полициска станица и по комплетно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Share

AnimeTV anime tv all free for you: Watch A Silent Voice Episode Full (https://animetv.cc/m/Olad/ep-1)

4Anime 4anime hunter hunter: The Misfit of Demon King Academy (https://4anime.biz/m/ONqx) Episode 13

Scroll to Top