122 санкционирани возачи во Скопје, 26 за брзо возење

пред 3 години

Само на територијата на град Скопје изречени се вкупно 122 мерки, меѓу кои за непочитување на брзина на движење 26, пет за возење без возачка дозвола, четири за нерегистрирани возила, информираат од министерството за внатрешни работи.

Од таму додаваат дека седум возачи биле казнети за користење на мобилен телефон, пет за непочитување на првенство на минување и 44 за непрописно паркирани возила.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови, велат од МВР. Апелираат граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

Share
Scroll to Top