14 странски државјанки затекнати во тетовски локал во време на епидемија

пред 10 месеци

Тетовската полиција во вечерните часови на 7 декември извршила контрола на угостителски објект на улицата „Браќа Миладинови“, при што било констатирано дека во него има повеќе гости, со што не била почитувана одлуката на Владата за работно време на локалите во тек на епидемијата од Ковид-19.

Во објектот во сопственост на 52-годишниот тетовец З.А биле затекнати и 14 странски државјанки (седум од Албанија, шест од Србија и една од Косово).

Тие биле приведени во полициска станица, поради злоупотреба на туристички престој и по целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Приведен бил и сопственикот З.А., кој исто така ќе заработи пријава.

Share

AnimeTV Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://animeheaven.pro: Watch Pokemon the Movie: White - Victini and Zekrom (Dub) animeheaven Episode Full animeheavenru

TwistMoe: Violet Evergarden: Kitto "Ai" wo Shiru Hi ga Kuru no Darou (Dub) anime episode Full online free at https://twistmoe.net free anime online

WCOStream: Wanna-Be's anime episode Full online free at https://wcostream.cc wcostream dragon ball super

Peatix: https://peatix.com/user/8951683/view

Mobygames: https://www.mobygames.com/user/sheet/userSheetId,819347/

Scroll to Top