283 казни поради неносење на маска

пред 12 месеци

Во текот на изминатото деноноќие по однос на мерката за носење заштитна маска како превенција од ширење на коронавирусот, регистрирани се 283 прекршоци, информираат од МВР.

Министерството воедно апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со Ковид-19.

Share

Anime Twist - Watch anime online, English anime onlineAnime Twist - HD anime for free | TwistMoe

GoGoAnime: Witchblade (Dub) anime episode 24 online free at https://gogoanime.be gogoanime demon slayer

AniWatch Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://animeflix.nl: Watch Corrector Yui (Dub) animeflix Episode 18 animeflix free

Lawrence: http://www.lawrence.com/users/kissanimemx/

Plimbi: https://www.plimbi.com/author/40947/kissanimemx

Scroll to Top