319 казани за неносење на заштитни маски

пред 1 година

Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за носење заштитна маска како превенција од коронавирусот, регистрирани се 319 прекршоци, информираат од МВР.

Министерството воедно апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Share

animeflix. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Fairy Tail Episode 171

sites to watch anime ANIMEFLIX JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

Attack on Titan Final Season Episode 9

free anime online Attack on Titan Season 2 (Dub)

anime website Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

Scroll to Top