538 казни за неносење маски

пред 3 години

Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за носење заштитни маски како превенција од коронавирусот регистрирани се 538 прекршоци, информираат од МВР.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Share
Scroll to Top