Абрамович ги гледаше Челси во живо првпат од 2019

Абрамович ги гледаше Челси во живо првпат од 2019

пред 11 месец

Роман Абрамович беше на трибините да го гледа својот Челси во дуелот од Лигата на шампионите на гости кај Краснодар, враќајќи се во својата татковина за прв меч во живо на „сините“ по финалето на Лига Европа во 2019 година.

Рускиот милијардер од 2018 година не е вратен во Велика Британија откако земјата му ја одзеде бизнис-визата, и оттогаш живее во Израел, добивајќи државјанство. Абрамович претходно имаше „тајер-1“ британска виза која дозволуваше странци кои ќе инвестираат над 2 милиони фунти во британската економија да добијат престој од 40 месеци.

Абрамович последен пат го гледаше тимот во кој вложи стотици милиони евра во Баку, Азербејџан, кога Челси ги совлада Арсенал со 4:1 за титулата од Лига Европа.

Share

Website https://animetv.cc: Watch Philip (Dub) animetv Episode Full dubbed anime

AnimeBee Watch english anime Online in HD for FREE

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.

Animepahe Watch anime online, English anime online HD

Raovat: https://raovat.vn/members/animefreakws.67164/#about

Hub docker: https://hub.docker.com/u/animeflixnl

Scroll to Top