Алмирон, втор најбрз стрелец на Њукасл во историјата на Премиер лигата

Алмирон, втор најбрз стрелец на Њукасл во историјата на Премиер лигата

пред 5 месеци

Њукалс јунајтед успеаја да го победат ВБА со 2:1 Екипата на Стив Брус го запиша петтиот триумф во сезоната, додека ВБА го забележаа осмиот пораз.

Натпреварот на „Сент Џејмс парк“, го обележа Парагваецот Алирон, кој предност на Њукасл им донесе по само 19,98 секунди игра. Ова е вторито најбрз гол што го постигнале играчите на Њукасл, во историјата на премиер лигата.

Помалку време за да постигне гол му било потребно само на клупската легенда Алан Ширер. Во 2003 година, Ширер, постигнал гол против Манчестер сити, по само 10,52 секунди.

Најбрзиот гол во Премиер лигата е постигнат на 23.април 2019 година на натпреварот помеѓу Вотфорд и Саутемптон. Напаѓачот на Саутемптон Шејн Лонг го совладал противничкиот голман по само 7,69 секунди.

Падна најбрзиот гол во историјата на Премиер лигата (видео)

Share

AnimeDao haikyuu season 2 animedao: Watch Scum's Wish Episode 4

AnimeFreak my hero academia season 4 animefreak: DARLING in the FRANXX (https://animefreak.ws/m/RwxW) Episode 24

Scroll to Top