Алонсо: Изгледа јас сум идиот што почитувам правила!

Алонсо: Изгледа јас сум идиот што почитувам правила!

пред 4 дена

Поранешниот двоен Ф1 шампион – Фернандо Алонсо за шпанска „Марка“ ги пренесе своите видувања за трката на Силверсон, возена вчера за ГН на Велика Британија.

За потсетување, главна тема беше судирот меѓу Макс Ферстапен и Луис Хамилтон. Алонсо смета дека на многумина им се дозволува премногу.

„Секогаш сум бил фер возач, цела своја кариера. Мислам дека сум еден од ретките кој нема дамка во биографијата. Искрено, се чувствувам како идиот штом јас ги почитувам правилата. Зборувавме со луѓето од спортот и со организаторите на трките за да укажеме на однесувањето на поедини возачи, но никогаш не преземаа ништо. Поради тоа нема да зборувам веќе за другите, очигледно така повеќе се исплати. Ако не можеш да ги победиш – придружи им се“ вели Алонсо.

Иако не наведе име, се чини дека зборовите на Шпанецот се упатени кон Хамилтон.

„Очигледно, некои работи се дозволени денес. Ова не е премин на мрачната страна, ова е премин на правилата по кои играат останатите“ вели тој.

Share

Website https://animefreak.ws: Watch number24 (Dub) animefreak Episode 12 vinland saga animefreak

AnimeDao: All Purpose Cultural Cat Girl Nuku Nuku Dash! (Dub) anime episode 12 online free at https://animedao.nl animedao attack on titan

AnimeKisa: Ah! My Goddess: Flights of Fancy Specials anime episode 2 online free at https://animekisa.in anime stream

Git feneas: https://git.feneas.org/gogoanimelol

Letterboxd: https://letterboxd.com/gogoanimelol/

Deviantart: https://www.deviantart.com/animeflixnl

Scroll to Top