Ансу Фати ќе паузира најмалку еден месец

Ансу Фати ќе паузира најмалку еден месец

пред 11 месец

Барселона го победи Бетис со 5:2, но остана без Ансу Фати. Клубот дополнително ќе објави колкава пауза го очекува младиот напаѓач.

Фати се повреди во 31 минута по дуелот со Аиса Манди. Тинејџерот остана на теренот до крајот на полувремето, а во паузата на неговото место влезе Лионел Меси.

Барселона објави дека го повредил менискусот во левото колено.

„Доколку не биде неопходна операција тогаш ќе паузира помеѓу три и четири недели. Ако пак операцијата мора да биде извршена тогаш ќе паузира два до три месеци“, соопштиле од лекарската служба на Барселона

Сигурно е дека тој нема да се појави на собирот на шпанската репрезентација за престојните натпревари во Лигата на нации, а ќе го пропушти и дербито со Атлетико Мадрид.

Share

Website https://animeflix.nl: Watch Inu X Boku Secret Service (Dub) animeflix Episode 12 overlord animeflix

A Certain Scientific Railgun S (https://wcostream.cc/m/ra8) Episode 24

Website https://animeheaven.pro: Watch Anime-Gataris (Dub) animeheaven Episode 12 attack on titan anime heaven

Apocalypse Zero (Dub) Episode 2

Medium: https://medium.com/@gogoanimebe

Play: https://www.play.fm/animefreakws

Scroll to Top