Анчелоти признава: Би сакал пак да работам со Кедира

Анчелоти признава: Би сакал пак да работам со Кедира

пред 6 месеци

Менаџерот на Евертон, Карло Анчелоти открива дека „би сакал“ да работи со „отпадникот“ од Јувентус, Сами Кедира, кој најави заминување во Англија.

Германецот неодамна изјави дека секогаш „сонувал“ за играње во Премиер лигата, и се потсети на работата со Анчелоти во Реал Мадрид во интервју за „Скај спорт Германија“. Анчелоти веќе успеа да донесе „отпадник“ од Реал во Хамес Родригез, и признава дека има одлични спомени од Кедира, кому Јувентус засега не му најдоа клуб.

„Имам одлични сеќавања од него во Реал Мадрид, бидејќи се работи за фантастичен професионалец. Би сакал да работам со него, но и со многу други фудбалери, бидејќи во мојата кариера имав среќа да работам со фантастични фудбалери. Но, искрено, многу е голема разликата од тоа дека јас сакам да работам со него од тоа дека ќе дојде во Евертон“, вели Анчелоти.

Share

GoGoAnime anime online: Assassination Classroom (Dub) Episode 22

ANIMEFLIX animeflix kamisama kiss: DARLING in the FRANXX (Dub) (https://animeflix.nl/m/yJBp) Episode 24

Scroll to Top