АПОЕЛ му врачи отказ на Мекарти

АПОЕЛ му врачи отказ на Мекарти

пред 2 години

Ирецот Мик Мекарти повеќе не е тренер на АПОЕЛ. Поранешниот селектор на Република Ирска, на клупата на екипата од Кипар се задржа само шест натпревари.

Мекарти стана тренер на АПОЕЛ, во ноември минатата година, а отказ доби откако против Докса го забележа четвртиот пораз во низа.

АПОЕЛ никако да се врати на вистинскиот пат, Мекарти е 20 тренер кој доби отказ во изминатите седум години. Во 2013 клубот го напушти Србинот Иван Јовановиќ, кој претходно успеа да стигне и до четврт-финалето во Лигата на шампионите. Предводник на таа генерација на АПОЕЛ беше македонскиот репрезентативец Иван Тричковски.

Share

sun win

sun win

sunwin sunwin game bài sunwin

sunwin apk sunwin tài xỉu sunwin

sunwin web game bài sunwin sunwin.apk mới nhất

Scroll to Top