Арсенал и Челси се договориле за Ејбрахам

Арсенал и Челси се договориле за Ејбрахам

пред 2 месеци

Арсенал и Челси постигнале договор околу трансферот на Тами Ејбрахам. Младиот напаѓач една сезона ќе им биде позајмен на Арсенал, а по завршувањето на сезоната „топџиите“ ќе го откупат неговиот договор за 50 милиони евра.

Арсенал ги победија Вест Хем и Тотенхем, кои исто така сака да го видат Ејбрахам во своите редови.

Ејбрахам, пред две сезони одлично играше кај Френк Лампард, меѓутоа со доаѓањето на Томас Тухел, испадна од сите комбинации за место во тимот.

Англичанецот е вториот напаѓач што замина од Челси, во преодниот рок. Претходно, Оливие Жиру се пресели во Милан.

Ејбрахам ќе биде второто засилување за Арсенал, во клубот вее пристигна локонга од Андерлехт.

Следно засилување за „топџиите“ би требало да биде Бен Вајт од Брајтно. Арсенал за неговите услуги ќе плати 50 милиони евра.

Share

https://wcostream.cc wcostream dragon ball z

Watch anime online for free at AnimeHeaven watch anime dub

AnimeFreak: Ace of Diamond: Second Season anime episode 51 online free at https://animefreak.ws one piece animefreak

Website https://animetv.cc: Watch School Rumble (Dub) animetv Episode 26 best anime tv

Animefreakws tumblr: https://animefreakws.tumblr.com/

Librarything: https://www.librarything.com/profile/gogoanimelol

Scroll to Top