Атлетико го потврди доаѓањето на Муса Дембеле

Атлетико го потврди доаѓањето на Муса Дембеле

пред 6 дена

Атлетико Мадрид го комплетираа трансферот на Муса Дембеле од Лион, носејќи го францускиот напаѓач во шпанската престолнина со позајмица со опција за купување.

Атлетико ќе плати 1.5 милиони евра за позајмицата на Дембеле, а на крајот на сезоната ќе може да го купи за 33.5 милиони евра, со потенцијални 5 милиони евра бонуси, откако тој постигна повеќе од 20 гола во двете полни сезони со Лион, каде што пристигна од Селтик во 2018 за 20 милиони фунти.

Оваа сезона, тој има само еден гол во 16 настапи, а на „Ванда Метрополитано“ ќе го замени Диего Коста, кој го раскина договорот со клубот. Лион, пак, најверојатно ќе го добијат Ислам Слимани од Лестер, откако тој претходно во минатите сезони беше позајмен на Њукасл, Фенербахче и Монако.

Share

anime heaven anime bleach anime heaven anime heaven anime

hunter hunter animeflix animeflix haikyuu one punch man animeflix

anime planet jojo diamond is unbreakable anime planet jojo part 5 bakemonogatari anime planet

Scroll to Top