Барса го објави „олимпискиот“ гостински дрес за 2022/23

Барса го објави „олимпискиот“ гостински дрес за 2022/23

пред 2 месеци

Барселона го објави нивниот нов гостински дрес за сезоната 2022/23, со олимпиското злато како инспирација во знак на одбележувње на 30-годишнината на Олимписките игри во Каталонија – со боите на петте олимписки круга на ракавите и со мапа на Барселона како позадина.

Новиот дрес е промовиран со паролата: „Оганот живее“ и со порака дека „начинот на кој олимпискиот дух го движеше градот Барселона кон новата ера уште гори и е дел од секојдневниот живот на сите мажи и жени“.

Како и домашниот дрес за 2022/23, дресовите кои ќе ги носат фубалерите и фановите се изработени од 100 отстотен полиестер, произведен од рециклирани пластични шишиња.

Share

sunwin web tải sunwin apk sunwin club

sunwin tài xỉu

tải sunwin tải sunwin apk sunwin.apk mới nhất

game bài sunwin tải sunwin apk tải sunwin apk

tải sunwin game sunwin sunwin apk

Scroll to Top