Барса и Меси ќе го тужат „Ел Мундо“ за објавениот договор

Барса и Меси ќе го тужат „Ел Мундо“ за објавениот договор

пред 8 месеци

„Ниту еден играч во историјата на фудбалот немал ваков договор, како што има Аргентинецот во Барселона, му истекува во јуни“. Ова беше дел од објавата на шпанскиот весник „Ел Мундо Депортиво“ по што започна бура на „Ноу Камп“.

Лионел Меси и неговите адвокати најавија тужба против весникот, пренесуваат шпанките медиуми, а ист потег најавуваат и од ФК Барселона. По тој повод клубот од Каталонија објави соопштение за јавноста:

„По повод информациите објавени денес во всникот `Ел Мундо` околу договорот меѓу Барселона и нашиот играч Лионел Меси клубот изразува жалење што е тој објавен затоа што се работи за приватен договор меѓу две страни кој е од доверлив тип. Барселона категорички ја отфрла секоја одговорност за објавата на овој документ и ќе преземе правна акција против весникот за штетата која ја предизвика овој текст. ФК Барселона му пружа целосна поддршка на Лионел Меси пред се заради обидот за дискредитација на неговиот лик и дело со што сака да се нанесе штета на неговите достигнувања кои го прават најдобар фудбалер во историјата“ стои во соопштението од Барселона.

Според договорот, кој го објави „Ел Мундо“ ако се собере од 2017 година до јуни годинава заработката на Аргентинецот е над 555 милиони евра.

Share

Website https://animefreak.ws: Watch The Good Witch Of The West animefreak Episode 13 anime websites

Black Butler: Book of the Atlantic (https://aniwatch.pro/m/lmkD) Episode Full

KissAnime: RG Veda anime episode 2 online free at https://kissanime.mx detective conan kissanime

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro

Pozible: https://www.pozible.com/profile/flix-anime

Nhattao: https://nhattao.com/members/animefreak.2879667/

Scroll to Top