Без линиски судии на Австралија опен

Без линиски судии на Австралија опен

пред 9 месеци

Првиот гренд слем во сезоната, Австралија опен, ќе се игра без линиски судии. Поради коронавирусот, организаторот, речиси секојдневно носи нови одлуки. Вчера, го сменија хотелот во кој учесниците ќе треба да го минат 14-дневниот карантин, а денес објавија дека за поголема безбедност, нема да има линиски судии.

Работата на линиските судии ќе ја има „хок-ај“ системот. Минатата година без линиски судии се играше мастерсот Синсинати, а на на Ју-Ес опен, линиските судии беа присутни само на трите најголеми терени.

Тенисерите и тенисерките, генерално беа задоволни, како функционираше системот.

Share

KissAnime Watch anime online, English anime online HD

Website https://4anime.biz: Watch Gegege no Kitarou (1985) 4anime Episode 115 persona 4 animation crunchyroll

Website https://twistmoe.net: Watch Aikatsu Stars! twistmoe Episode 100 anime streaming

Watch Ms. Koizumi Loves Ramen Noodles Episode 12

Babelcube: https://www.babelcube.com/user/anime-freak

Divephotoguide: http://www.divephotoguide.com/user/animeflixnl

Scroll to Top