Бендтнер: Дојдов во Јуве и во тоалетот десетина фудбалери пушеа и пиеја кафе

пред 6 месеци

Данската фудбалска „легенда“, Никлас Бендтнер открива дека првиот ден како фудбалер на Јувентус бил шокиран кога начекал десетина фудбалери на „бјанконерите“ како во тоалетите пушат и пијат кафе.

Бендтнер, кому фудбалските фанови му го дадоа прекарот Лорд Бендтнер поради неговите екстравагантни потези и неефикасноста на фудбалскиот терен, помина во Торино една сезона во 2012/13.

„Бев во тоалетот и не можев да ги најдам момците бидејќи ми беше прв ден. Потоа ги најдов во тоалетот, десет или дванаесет од нив со кафе, разговор и по некоја цигара. Веднаш знаев дека тука ќе уживам“, вели Бендтнер.

Фудбалерите како Џиџи Буфон и Андреа Пирло никогаш не криеја дека ги сакаат цигарите, но инсистираа дека тоа не влијае на нивните перформанси. Марио Балотели, пак, додека играше во Англија беше критикуван поради цигарите.

„Што да им кажам на тие момци? Видете ги нивните кариери и нивната професионалност. Поради тоа што го покажуваа на теренот, не можевте да им замерите. Смешно беше кога Марио го критикуваа за пушењето во тоалетот и тоа беше приказна во сите весници. Во сите клубови каде што сум играл фудбалерите пушеле. Повеќе во Италија отколку во Англија“, вели Бендтнер.

Share

4Anime 4anime heroes rising: My Hero Academia (Dub) (https://4anime.biz/m/q4KN) Episode 13

AniWatch free anime: Black Clover: The All Magic Knights Thanksgiving Festa (https://aniwatch.pro/m/g103) Episode Full

Scroll to Top