Боатенг: Кога видов што прави Меси на тренинзите сакав да го напуштам фудбалот

Боатенг: Кога видов што прави Меси на тренинзите сакав да го напуштам фудбалот

пред 11 месец

Кевин-Принс Боатенг, во едно интервју, признал дека се додека не започнал да трениер со Лионел Меси, мислел дека никој не може да се споредува со Кристијано Роналдо.

Барселона, го шокираше фудбалскиот свет, кога во јануари 2019 година од Сасусоло го донесе Боатенг.

„Тоа беше неверојатен период. На почетокот не можев да поверувам дека Барселона се интересира за мене“, рекол 33 годишниот фудбалер.

„Останав без текст кога видов како тренира Меси. Секогаш зборував дека најдобар во светот е Роналдо, но Меси е на повисоко ниво. Тој не е нормален. Додека заедно трениравме, имав впечаток дека не ми е местото тука. Праваше неверојатни работи. Толку неверојатни што сакав да го напуштам фудбалот.

Боатенг шест месеци мина во Барселона, за клубот од „Ноу Камп“ одигра само три натпревари. Искусниот фудбалер сега е играч на Монца во Серија Б.

Инаку, Боатенг, во кариерата како играч на Милан има постинато гол против Барселона, тоа се случило во Лигата на шампионите на 24.ноември 2011 година.Share

Watch Libra of Nil Admirari Episode 12

4Anime: Fruits Basket 2nd Season anime episode 25 online free at https://4anime.biz sword art online 4anime

ANIMEFLIX Watch english anime Online in HD for FREE

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD

Twinoid: https://twinoid.com/user/10011847

Play eslgaming: https://play.eslgaming.com/player/17002048/

Scroll to Top