Богдановиќ ги напушта „кралевите“, следна дестинација – Милвоки?

Богдановиќ ги напушта „кралевите“, следна дестинација – Милвоки?

пред 1 година

Добро информирани американски медиуми пишуваат за следната дестинација за српскиот кошаркар, Богдан Богдановиќ кој настапува за Сакраменто Кингс веќе 3 сезони. Тој есенва стана слободен играч и може да ги разгледува понудите од останатите НБА тимови.

Според пишувањата на „The Athletic”, Богдановиќ лесно би можело да ги засили редовите на Милвоки Бакс и да стане соиграч на двојниот МВП во НБА, Гркот Јанис Адетокумбо.

„Милвоки ова лето ќе бара опција на местото плејмејкер и шутер за да се засили екипата околу двојниот МВП Адетокумбо и ОЛ-стар играчот, Крис Мидлтон“ – се вели во објаснувањето.

Бакси летоска имаа разочарувачки настап во плеј-офот, беа стопирани од Мајами.

Со Богдановиќ во тимот, екипата на Мајк Баненхолцер добива уште една важна алка на надворешните позиции, покрај Ерик Бледс, Кајл Корвер, Весли Метјус и младиот Донти Дивинченца.

Share

Pokemon Crystal: Raikou Ikazuchi no Densetsu Episode Full

Website https://gogoanime.be: Watch Aura Battler Dunbine (Dub) gogoanime Episode 49 dubbed anime

Watch anime online for free at Animepahe watch anime free

Website https://animebee.to: Watch Hakumei no Tsubasa: Expansion - Hoshi no Matsuri animebee Episode Full kissanime

My desktopnexus: https://my.desktopnexus.com/gogoanimelol/

Webwiki: https://www.webwiki.com/kissanime.mx

Scroll to Top