Борко има одбрана за Топ 5

Борко има одбрана за Топ 5

пред 2 години

Голманот на Вардар, Борко Ристовски, ја има петтата најдбра одбрана во ова коло, во Лигата на шампионите.

Ракомеатерите на Вардар, синоќа беа поразени од Кјелце (29:33). Ристовски не беше во форма, забележа само три интервенции, а неговата прва одбрана по само 30 секунди игра, ги импресионираше луѓето од ЕХФ.

 

Share

go88 êm GO88 - Link tải GO88 Club APK/ IOS cho Android go88 êu

live sunwin

Scroll to Top