Бразил ја декласира Боливија

пред 11 месец

Фудбалската репрезентација на Бразил надмоќно стартуваше во квалификациите за Светското првенство во јужно-американската зона. Бразил во првото коло во 5:0 ја совлада Боливија. Серијата на голови ја отвори играчот на ПСЖ Маркињос во 16 минута. До крајот на првото полувреме „Кариоките“ постигнаа уште еден гол, стрелец беше Фирмино во 30 минута. Истиот играч на стартот од второто полувреме постигна уште еден гол, во 49 минута. Авто-гол во 66 минута си постигна Караско, а точка на натпреварот стави Фелипе Кутињо во 73 минута. 

Share

Website https://animeheaven.pro: Watch Interlude animeheaven Episode 3 animeheaven attack on titan

Watch Naze Nani Dendrogram Episode 0 Episode Full

AnimeTV Watch anime online, English anime online HD

Website https://wcostream.cc: Watch Lemon Angel wcostream Episode 37 watch cartoons online wcostream

Sites google: https://sites.google.com/view/gogoanime-official/home

Yarabook: https://yarabook.com/1624524476538023_166644

Scroll to Top