Валенсија едвај спаси реми со Кадиз за да излезе од зоната за испаѓање

Валенсија едвај спаси реми со Кадиз за да излезе од зоната за испаѓање

пред 4 месеци

Поранешниот шпански шампион, Валенсија продолжува да ги разочарува своите фанови, откако едвај спасија 1:1 реми со Кадиз на „Месталја“ за да излезат од зоната за испаѓање во шпанската Ла лига.

Антони Лозано, напаѓачот од Хондурас, го донесе изненадувањето на оваа сезона, Кадиз во водство во 59. минута од мечот, пред Макси Гомез во 79. минута да израмни на 1:1.

Валенсија нема победа веќе пет меча во Шпанија, и се наоѓа на 17-тото место со 16 поени, односно од зоната за испаѓање ги дели само подобра гол-разлика од Елче, кои се на 18-тото место. Кадиз, пак, се на 10-тото место во Шпанија со 20 освоени поени.

Share

ANIMEFLIX animeflix sword art online: Watch The Misfit of Demon King Academy (Dub) Episode 6

AniWatch watch animes: Watch A Silent Voice Episode Full

Scroll to Top