Ван Дајк ќе мора на операција

пред 9 месеци

Дефанзивецот на Ливерпул, Вирџил ван Дајк, се здоби со повреда на лигаментите на коленото на вчерашниот натпревар од 5. коло во Премиер лигата против Евертон (2:2). Врз Холанѓанецот ќе мора да се изврши операција, се наведува на веб-страницата на клубот.

Времето за закрепнување на фудбалерот сè уште не е соопштено.

Да потсетиме, дефанзивецот се повреди на самиот почеток на натпреварот со Евертон. Голманот Џордан Пикфорд го сруши Ван Дајк во шеснаесетникот. Играчот не можеше да се врати на теренот и беше заменет во 11. минута.

Share
Scroll to Top