Ван де Бек е подготвен да го напушти Манчестер јунајтед

Ван де Бек е подготвен да го напушти Манчестер јунајтед

пред 1 година

Дони ван де Бек е незадоволен од својот статус во Манчестер јунајтед. Холанѓанецот има договор со клубот до 2025 година, меѓутоа бил подготвен да замине од „Олд Трафорд“.

Ван де Бек, минатото лето, од Ајкас за сума од 45 милиони евра се пресели во Манчестер јунајтед. На неговиот трансфер инсистирал спортскиот директор Ед Вудворд, а не менаџерот Оле Гунар Солскјер.

Поради тоа, од почетокот на сезоната во просек одигра по 25 минути на 13 натпревари на кои настапил.

Поради насобраното незадоволство и можноста да не добие повик во репрезентацијата која ќе игра на ЕУРО 2020 тој бил подготвен да замине во некој друг клуб.

Пред да потпише со Манчестер јунајтед, тој долго време се поврзуваше со Реал Мадрид.

Share

sổ kết quả go88 cách tải game go88 mẹo chơi go88

sunwin otp sunwin 247. club SunWin.gg | Game Macao Số 1 Việt Nam

Scroll to Top