Ван Зант „изеде ќотек“ во дебито во бокс без ракавици

Ван Зант „изеде ќотек“ во дебито во бокс без ракавици

пред 4 месеци

Поранешната УФЦ фајтерка, Пејџ Ван Зант загуби во своето деби во бокс без ракавици, откако по пет брутални рунди загуби од Британ Харт.

Ван Зант си замина од УФЦ во јули по истекот на договорот и по четири порази во шест меча, велејќи дека договорот за мечевите во бокс без ракавици (БКФЦ) е далеку побогат од тој што го добиваше во најголемата ММА федерација.

Против Харт, таа покажа дека е подготвена за акција до крај, избивајќи и два заба на противничката во четвртата рунда, но тоа не беше доволно за победа.

„Јас сум Пејџ еб.на Ванзант. Не се откажувам кога ќе биде тешко. Тука сум и за други мечеви и не ми е грижа што ќе се зборува“, напиша Ван Зант на Инстаграм.

Share

GoGoAnime boku no hero academia season 4 gogoanime: Watch Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1

WCOStream wcostream one piece: How Not to Summon a Demon Lord Ω (https://wcostream.cc/m/2Are) Episode 1

Scroll to Top