Варан сака да го напушти Реал Мадрид

Варан сака да го напушти Реал Мадрид

пред 3 месеци

Рафаел Варан еден од столбовите на одбраната на Реал Мадрид побарал трансфер. Договорот на францускиот репрезентативец со „кралскиот клуб“ истекува за 18 месеци.

Шпанците тврдат дека Варан не бил задоволен од се она што се случува во клубот и дека бил подготвен за нова авантура.

Летниот преоден рок е последна шанса кога Реал ќе може да заработи добра сума од трансферот на Варан.

Рафаел Варан е играч на Реал од 2011 година. Со клубот ги освоил сите можни трофеи.

Share

AnimeDao haikyuu season 3 animedao: Bleach Episode 366

4Anime 4anime to go: Black Clover (Dub) (https://4anime.biz/m/RM9d) Episode 149

Scroll to Top