Вардар победи во Велес

Вардар победи во Велес

пред 6 дена

Фудбалерите на Вардар, во првиот натпревар од 12.коло, во Велес со 2:0 го победија домаќинот над Борец.

Вардар во последните десет минути успеа да ги постигне головите, откако играчите на Борец промашија неколку добри шанси.

Поп Златанов го постигна првиот гол за „црвено-црните3 во 80.минута, а во првата минута од судиското надополнување на времето Цветановски го постави конечниот резултат.

Вардар сега има 16 поени и се наоѓа на шесттото место, додека Борце има три поени повеќе и на табелата е на четвртата позиција.

Share
Scroll to Top