Вардар ќе гостува во Унгарија на 22.декември

Вардар ќе гостува во Унгарија на 22.декември

пред 2 години

Одложениот натпревар од 3. коло од групната фаза на Лигата на шампионите против ПИК Сегед, ракометарите на Вардар ќе го одиграат на 22 декември 2020 година.

ЕХФ заедно со клубовите го договори терминот за одигрување на средбата што првично беше одложена поради карантинот во кој се наоѓаат играчите на унгарскиот тим.

Деновиве и ракометарите на Вардар 1961 би требало да почнат со редовно тренирање откако ќе заврши задолжителниот карантин и ќе бидат извршени потребните тестирања.

Двете екипи, и Вардар 1961 и ПИК Сегед имаат одиграно по пет натпревари од групната фаза. Вардар 1961 има еден бод повеќе од унгарскиот тим, кој освои само два бода досега во групната фаза од ЛШ.

Фото/rkvardar.mk

Share

bắt go88 Tải Go88 cho máy tính PC Windows phiên bản mới nhất go88 ơk

aktie sunwin code sunwin app sunwin

Scroll to Top