Верона ја влоши кризата на Беневенто

Верона ја влоши кризата на Беневенто

пред 2 месеци

Верона стигна до 3:1 победа над Беневенто во понедлничкиот меч од Серија А, за да ја зголеми мизеријата на тимот на Филипо Инзаги со трет пораз во низа во елитата.

Беневенто доминантно ја освоија Серија Б минатата сезона во историска година, но животот во Серија А секогаш е потежок, што уште еднаш се покажа на „Марк’Антонио Бентегоди“.

Антонин Барак во 17. минута им донесе водство на Хелас по една лоша реакција на гостинската одбрана, но Беневенто успеа да израмни во 56. минута со убава акција преку Џанлука Лападула. Чехот Барак, повторно ја врати предноста со прекрасен гол во 63. минута, пред Дарко Лазовиќ да ја потврди победата во 77. минута.

Share

anime heaven anime bleach anime heaven anime heaven anime

hunter hunter animeflix animeflix haikyuu one punch man animeflix

anime planet jojo diamond is unbreakable anime planet jojo part 5 bakemonogatari anime planet

Scroll to Top