Вест хем му го раскинаа договорот на Вилшир

Вест хем му го раскинаа договорот на Вилшир

пред 1 година

Вест хем се договорија со Џек Вилшир за раскинување на неговиот договор кој му носеше неделна плата од 100.000 фунти неделно, откако поради повреди тој имаше само 19 настапи за „чеканите“ откако пристигна од Арсенал во 2018 година и постигна само еден гол.

28-годишниот Вилшир одигра само 599 минути во 16 премиерлигашки настапи за Вест хем, откако имаше проблеми со повредите на скочниот зглоб и на бутниот мускул. Иако тој сега е фит, не одигра ниту еден меч во Премиер лигата во новата сезона, но беше дел од тимот кој играше во Лига купот.

Вилшир, кој е продукт на академијата на Арсенал, и има 34 настапи за англиската репрезентација имаше 197 настапи за „топчиите“ и со нив освои два ФА купа во 2014 и 2015 година.

Share

Wacky TV Na Na Na (https://kissanime.mx/m/9gAp) Episode 24

Website https://wcostream.cc: Watch ChäoS;Child Episode 0 (Dub) wcostream Episode Full wcostream one piece

Website https://animetv.cc: Watch Beginning of fashion animetv Episode Full anime tv for free

Watch Burn the Witch Episode 3

Roomstyler: https://roomstyler.com/users/gogoanimelol

Mootools: https://mootools.net/forge/profile/gogoanimelol

Scroll to Top