(Видео) Димитриевски и Рајо ја прекинаа лошата серија со победа над Алавес

(Видео) Димитриевски и Рајо ја прекинаа лошата серија со победа над Алавес

пред 10 месеци

Рајо Валјекано, со македонскиот голман Столе Димитриевски во стартниот состав, ја прекина мини-кризата од два порази во низа (од кои еден со катастрофални 7:0 од Атлетико), со домашна 2:0 победа над Алавес.

До важно водство Рајо стигнаа со гол од пенал во финишот на првото полувреме, кога Иси Палазон беше прецизен. Точка на мечот стави Хорхе де Фрутос во 82. минута од мечот за за трета победа во пет кола на тимот од мадридското предградие.

Standings provided by Sofascore

Share
Scroll to Top