Виери: По Халанд, Душан Влаховиќ е најдобриот напаѓач во Европа

Виери: По Халанд, Душан Влаховиќ е најдобриот напаѓач во Европа

пред 2 месеци

Легендарниот поранешен италијански напаѓач, Кристијан Виери признава дека е воодушевен од ѕвездата на Фиорентина Душан Влаховиќ по шпекулациите дека е можен трансфер во Премиер лигата.

Српскиот напаѓач имаше 21 гол во 37 настапи со Фиорентина минатата година, и Виери вели дека лесно може да го повтори тоа и во новата сезона.

„Влаховиќ, по Халанд, е најдобриот напаѓач во Европа, посебно на таа возраст. Мислам дека 20 гола по сезона не се никаков проблем за него“, вели Виеро за „Ла газета дело спорт“.

Фиорентина се обидува да му го продолжи договорот на Влаховиќ и по 2023 година, но постои голем интерес на Тотенхем, Јувентус и Милан за неговите услуги.

Share

Website https://gogoanime.be: Watch Sora no Otoshimono Final: Eternal My Master gogoanime Episode Full my hero academia heroes rising gogoanime

Kingdom 3rd Season (https://animeflv.uk/m/qRJD) Episode 20

Website https://animetv.cc: Watch Wedding Peach DX animetv Episode 4 anime tv shows netflix

Guardian of Darkness Episode 3

Pozible: https://www.pozible.com/profile/flix-anime

Coub: https://coub.com/kissanimemx

Scroll to Top