Гобер дефанзивец на годината

Гобер дефанзивец на годината

пред 2 недели

Центарот на Јута Џез ја доби наградата за дефанзивец на годината во НБА лигата. Францускиот центар трет пат во кариерата ја доби оваа награда.

Гобер наградата ја доби пред Бен Симонс од Филаделфија Севентисиксрес.

Францускиот репрезентативец има одлична сезона со Јута Џез. Франшизата од Солт Лејк сити го освои првото место во регуларниот дел од сезоната.

Гобер, во просек по натпревар имаше по 2,7 блокади, а Јута го имаше четвртиот најдобра дефанзивен рејтинг во лигата.

Share

AnimeHeaven Watch english anime Online in HD for FREE. GG Bond: Guarding Episode Full

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD. Watch Argento Soma (Dub) Episode 25

AniWatch Watch english anime Online in HD for FREE. Futakoi Alternative (https://aniwatch.pro/m/0wB) Episode 13

KissAnime 360cities: https://www.360cities.net/profile/kissanmiemx

Scroll to Top