Гол во последната минута – Раџа Казабланка ја освоија титулата во Мароко

Гол во последната минута – Раџа Казабланка ја освоија титулата во Мароко

пред 4 години

Раџа Казабланка во неверојатен финиш ја освои титулата во Мароко. Во последното коло три тима влегоа со речиси еднакви шанси за освојување на титулата. Покрај Раџа Казабланка на титулата и се надеваа Видад Казабланка и Беркане.

Видад до 90 минута ја имаше титулата во своите раце, меѓутоа во последната минута Раџа Казабланка постигна агол против ФАР Рабат и го освоија трофејот.

Сезоната ја завршија со поен повеќе од градскиот ривал Видад и три поени повеќе од Беркане.

По завршувањето на мечот навивачите на Раџа Казабланка во голем број излегоа на градските улици за да ја прослават титулта.

Share
Scroll to Top