Гризман е ужасен во Барса, не може да го погоди голот

Гризман е ужасен во Барса, не може да го погоди голот

пред 2 години

По долга и мачна „сапуница“ минатата година Антоан Гризман од Атлетико Мадрид за 120 милиони евра прејде во редовите на Барселона. Управата на Каталонскиот клуб сметаше дека тандемот Меси-Гризман ќе гази се пред себе, но до сега тоа не е случај.

Зад Барселона е една од најлошите сезони во клупската историја, а Французинот се покажа како тотално промашување. Гризман со Франција и Гризман во Барселона – како да не е ист човек.

Во првите 4 кола од Ла Лига се истакна со промашувањата, а не постигна ниту еден гол.

Во првите 3 кола Куман го користеше како десно крило, а синоќа против Хетафе го стави во средината на нападот. Ниту тоа не помогна.

Статистиката вели дека Гризман од 28 последни шута кон противнички гол, дури 26 топки поминале покрај голот.

Share

game bài sunwin tải sunwin apk sunwin tài xỉu

sunwin

sunwin web tải sunwin sunwin

sunwin

game bài sunwin tải sunwin apk game sunwin

Scroll to Top