Грожан ги покажа рацете по несреќата во Бахреин, сега без завој

Грожан ги покажа рацете по несреќата во Бахреин, сега без завој

пред 1 недела

Сега веќе поранешниот Формула 1 возач, Роман Грожан објави нова фотографија од своите дланки по страшната несреќа на трката за Големата награда на Бахреин возена на 29 ноември минатата година.

За потсетување, Грожан со голема брзина се заби во оградата по што неговиот болид се запали, а за среќа тој помина без поголеми повреди.

Поради изгореници три дена помина во болница, а опоравувањето го продолжи во својот дом во Швајцарија.

Пред 3 недели ја објави првата фотографија од неговите изгорени раце, но сега ги тргна завоите.

Неговиот тим – Хаaс Ферари уште од поодамна реши нему и на неговиот клупски колега, Кевин Магнусен да не им ги продолжи договорите. На нивното место во новата сезона во Ф1 ќе се натпреваруваат Мик Шумахер и Никита Мазепин.

Еве како изгледаат сега дланките на Грожан:

Share

Watch DARLING in the FRANXX Episode 16 at website https://kissanimeonline.com kissanime promare

Jujutsu Kaisen (TV) Episode 14 at GoGoAnime sword art online gogoanime

Scroll to Top