Дали би играл за Клоп или Гаврдиола? Одговорот на Рој Кин е …

Дали би играл за Клоп или Гаврдиола? Одговорот на Рој Кин е …

пред 2 месеци

Рој Кин, заедно со Џејми Карагер и Мика Ричардс, за телевизијата „Скај Спорт“, бил задолжен за стручен коментар на дербито помеѓу Манчестер сити и Ливерпул (1:1).

Кин со своите коментари ги освојува симпатиите на англиската јавност, а вчера еден негов коментар стана хит на социјалните мрежи.

Мика Ричардс го прашал поранешниот капитен на „Манчестер јунајтед, кој би сакал да му биде тренер Јирген Клоп или Пеп Гвардиола.

„Колку време имам да одговорам?“, парашал Кин, а потоа го „испукал“ одговорот.

„Не би играл за ниту еден, бидејќи тоа би значело дека би играл за Ливерпул или Манчестер сити. Повеќе би сакал да пукате во мене“.

 

Share

Akudama Drive (https://animeplanet.cc/m/Qnwo) Episode 12 at website https://animeplanet.cc dubbed anime planet

Watch TONIKAWA: Over the Moon For You Episode 5 (https://kissanimeonline.com/m/r7Mo/ep-5) at KissAnime kissanime official

Scroll to Top